0533 025 75 86
info@mctarim.com.tr
Turkish English Russian عربي Deutsch

Acı Biber

Fiyat Sorunuz

Acı biber, Capsicum cinsine ait bir sebzedir. Dünyanın en popüler baharatlarından biridir ve birçok farklı çeşidi vardır. Acı biberin tadı, içeriğinde bulunan kapsaisin adlı bir bileşikten kaynaklanır. Kapsaisin, acı biberin acılığını oluşturan bir kimyasaldır. Acı biber, yemeklere lezzet katmak için kullanılır. Çorbalar, soslar, salatalar, et yemekleri ve atıştırmalıklarda kullanılır. Acı biber, ayrıca turşu, reçel ve baharat yapımında da kullanılır.

Acı biberin sağlık açısından faydaları da vardır. Acı biber, antioksidanlar açısından zengindir. Antioksidanlar, hücreleri serbest radikallerin zararlarından korumaya yardımcı olur. Acı biber, ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirmeye, kan basıncını düşürmeye ve sindirimi iyileştirmeye yardımcı olabilir.

İçerisinde bulunan karnosik asit sayesinde hafızayı güçlendir. Beynin işlevlerini sağlıklı bir şekilde yerine getirmesine katkıda bulunur. Parkinson ve unutkanlık gibi hastalıkların riskini azaltır.  İnsan vücudunun koruyucu kalkanı niteliğindeki bağışıklık sistemini güçlendirir. Antioksidan özelliği sayesinde özellikle kış aylarında görülen nezle, grip gibi hastalıkların hem önlenmesine hem de tedavisine yardımcı olur.  Düzenli olarak tüketildiği takdirde sindirim sisteminin sağlıklı olarak çalışmasına destek olur. Gaz, kabızlık gibi sindirim kaynaklı sorunlarda tüketilmesi önerilen besinler arasındadır. Özellikle biber çayı sindirim sisteminde meydana gelen bu gibi sorunların giderilmesi konusunda oldukça etkilidir.

  • Taze ve Doğal
  • Güvenli Paketleme
  • Günlük Teslimat
  • Güvenli Alışveriş
Otel, Restoran ve Cafeler İçin Teslimat Hizmetimiz Bulunmaktadır.
Whatsapp