0533 025 75 86
info@mctarim.com.tr
Turkish English Russian عربي Deutsch

Beyaz Gümüş Soğan

Fiyat Sorunuz

Kışa dayanıklı, sert ve sulu bir tür olup, diğerlerine oranla daha pahalıdır. Yemeklerde kullanıldığı gibi şifa için de tüketilir. Soğan, bedenin savunma sistemini güçlendirir. Halk arasında doğal antibiotik olarak bilinir. Soğuk algınlığı, öksürük, bronşit ve gastrit gibi enfeksiyon hastalıklarına iyi gelir.  Kötü kolesterolü ve yüksek tansiyonu düşürür, ama iyi kolesterol düzeyini artırır.  Kanser riskini azalttığı söylenir.  Kadın hastalıkları ve kemik erimesine karşı faydaları vardır.  İdrar söktürücüdür.  İştah açar.

Beyaz gümüş soğan, Allium cepa cinsine ait bir soğan türüdür. Diğer soğan türlerinden farklı olarak, beyaz gümüş soğanlar daha küçük boyutlu, daha beyaz renkli ve daha sulu bir yapıya sahiptir. Keskin bir aromaya sahip olan beyaz gümüş soğanlar, çiğ veya pişirilerek tüketilebilir.

Beyaz gümüş soğanlar, genellikle Hollanda´da yetiştirilir. Ancak, Türkiye´de de bazı bölgelerde yetiştirilmektedir. Beyaz gümüş soğanların en yaygın kullanım alanları şunlardır:

Salata: Beyaz gümüş soğanlar, salatalara taze ve lezzetli bir tat katmak için kullanılır.
Çorba: Beyaz gümüş soğanlar, çorbalara zengin bir lezzet ve aroma katmak için kullanılır.
Yemek: Beyaz gümüş soğanlar, et yemekleri, sebze yemekleri ve çorbalarda kullanılır.
Turşu: Beyaz gümüş soğanlar, turşu yapımında da kullanılır.

Beyaz gümüş soğanlar, besin değeri açısından da oldukça zengindir. İçerisinde bol miktarda vitamin, mineral ve antioksidan bulunur.

Beyaz gümüş soğanların faydaları şunlardır:

Bağışıklık sistemini güçlendirir.
Kan basıncını düşürür.
Kolesterol seviyesini düşürür.
Kalp sağlığını korur.
Sindirim sistemini destekler.
Kansere karşı koruma sağlar.

Beyaz gümüş soğanları satın alırken, yumrularının taze ve diri olmasına dikkat edilmelidir. Yumrular yumuşamış veya çürümüşse, satın alınmamalıdır. Beyaz gümüş soğanlar, buzdolabında saklanmalıdır.

  • Taze ve Doğal
  • Güvenli Paketleme
  • Günlük Teslimat
  • Güvenli Alışveriş
Otel, Restoran ve Cafeler İçin Teslimat Hizmetimiz Bulunmaktadır.
Whatsapp