0533 025 75 86
info@mctarim.com.tr
Turkish English Russian عربي Deutsch

Börülce

Fiyat Sorunuz

Mineraller vücutta ve zihinde pek çok önemli işlevde bulunur. Bu sebeple mineral bakımından çok zengin olan deniz börülcesini de beslenmenin bir parçası haline getirmek önerilir. Deniz börülcesi özellikle sodyum iyot, magnezyum, demir, gibi mineraller, A, B12, C vitaminleri ve lif bakımından oldukça zengindir. Börülce, baklagiller familyasından fasulyeye benzer bir tarım bitkisi. Taze fasulye şeklinde yemekleri yapılabileceği gibi salata olarak da tüketilebilir.

Börülcenin diğer adı "karnıkara"dır. Bu isim, tohumlarının meyveye bağlandığı yerdeki renkli halkadan dolayı verilmiştir.

Börülce, protein, vitamin ve mineral açısından zengin bir besindir. İçerdiği protein, vücut için gerekli olan amino asitlerin tamamını içerdiğinden, bitkisel protein kaynaklarının en değerlilerinden biridir. Börülce ayrıca, A, C, E vitaminleri, B grubu vitaminler, demir, çinko, potasyum, kalsiyum, magnezyum gibi mineraller bakımından da zengindir.

Börülcenin faydaları şunlardır:

Protein, vitamin ve mineral açısından zengin olduğundan, sağlıklı ve dengeli bir beslenme için önemli bir besin kaynağıdır.
Lif oranı yüksek olduğundan, sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlar ve kabızlık gibi sorunların giderilmesine yardımcı olur.
Kolesterol seviyesini düşürmeye yardımcı olur.
Yüksek tansiyon ve diyabet gibi hastalıkların riskini azaltır.
Kalp ve damar sağlığını destekler.
Kemik ve diş sağlığını korur.
Bağışıklık sistemini güçlendirir.
Kanserden korunmaya yardımcı olur.

Börülce, taze olarak tüketilebileceği gibi kurutularak da saklanabilir. Taze börülce, haşlanarak, zeytinyağlı olarak, etli olarak veya salata olarak tüketilebilir. Kuru börülce ise, düdüklü tencerede veya ocakta haşlanarak tüketilebilir.

Börülce, sağlıklı ve besleyici bir besin kaynağıdır. Taze veya kuru olarak, farklı şekillerde tüketilebilir.

  • Taze ve Doğal
  • Güvenli Paketleme
  • Günlük Teslimat
  • Güvenli Alışveriş
Otel, Restoran ve Cafeler İçin Teslimat Hizmetimiz Bulunmaktadır.
Whatsapp