Ne Aramıştınız ?

Brüksel Lahana (paket)

Fiyat Sorunuz
paylaş

Brüksel lahanası ya da Frenk lahanası, turpgillerden küçük yumru şeklinde ve kalınca kat kat yaprakları olan bir sebze türü. Brokoli gibi kansere yakalanma riskini azalttığı düşünülen bir başka kış sebzesini veren Brüksel lahanası, turpgillerdendir.

Brüksel lahanası, turpgillerden (Brassicaceae) küçük yumru şeklinde ve kalınca kat kat yaprakları olan bir sebze türü. Brokoli gibi kansere yakalanma riskini azalttığı düşünülen bir başka kış sebzesini veren Brüksel lahanası, turpgillerdendir.

Brüksel Lahanasının Faydaları Nelerdir?

Brüksel lahanası, C ve K vitaminleri açısından oldukça zengin bir sebzedir. Ayrıca, folat, potasyum, lif ve antioksidanlar bakımından da iyi bir kaynaktır.

Brüksel lahanasının faydaları şunlardır:

Kanser riskini azaltmaya yardımcı olur. Brüksel lahanası, kanserle savaşmaya yardımcı olan antioksidanlar bakımından zengindir. Özellikle, kolorektal kanser, mide kanseri ve akciğer kanseri riskini azalttığı düşünülmektedir.
Kalp sağlığını destekler. Brüksel lahanası, kan basıncını düşürmeye yardımcı olan potasyum bakımından zengindir. Ayrıca, kalp sağlığını korumaya yardımcı olan antioksidanlar da içermektedir.
Kemik sağlığını destekler. Brüksel lahanası, kemik sağlığını korumaya yardımcı olan K vitamini bakımından zengindir.
Sindirim sistemini destekler. Brüksel lahanası, lif bakımından zengindir. Lif, sindirim sisteminin sağlıklı çalışmasına yardımcı olur.
Bağışıklık sistemini destekler. Brüksel lahanası, C vitamini bakımından zengindir. C vitamini, bağışıklık sisteminin güçlü kalmasına yardımcı olur.


Adet olarak geçmekte olan fiyat 1 Paket brüksel lahanası fiyatdır. Siparişiniz paketlenmiş şekilde tarafınıza teslim edilecektir.

Whatsapp'dan Sipariş Ver Servis Bölgeleri
Otel, Restoran ve Cafeler İçin Teslimat Hizmetimiz Bulunmaktadır.
  • Güvenli Alışveriş
  • Toptan Alımlarda Biz Teslim Ediyoruz
  • Özel Paketleme
  • Hep Taze
Bize Yazın...
Merhaba,
Sitemizdeki fiyatların tamamı gel al servisleri için geçerlidir. Sipariş için bize yazın.