0533 025 75 86
info@mctarim.com.tr
Turkish English Russian عربي Deutsch

Karnabahar

Fiyat Sorunuz

Karnabahar çok iyi bir yağ yakıcı olan C vitamini ve Folik asit açısından zengindir. ... Karnabahar içinde fosfat, potasyum ve indol-3 adlı maddeler bulundurur. Bu maddeler nedeni ile meme, mide ve kalınbağırsak kanserine karşı koruyuculuğu vardır.

Karnabahar, çiçekleri etli ve tanecikli bir görünüşte olan, yaprakları lahana yaprağına benzeyen, sebze olarak kullanılan bir bitkidir. Turpgillerden; vatanı Doğu Akdeniz bölgesi olan 2 yıllık otsu bir bitkidir. Karnabaharın yenen kısmı, henüz açmamış yoğun çiçek durumudur. Türkiye´de; güzlük turfanda karnabahar, kışlık karnabahar ve mart karnabahar olmak üzere üç çeşidi vardır. Fosfor ve vitamin bakımından çok zengindir.

Karnabahar, lif açısından zengin bir besindir. Lif, sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı olur ve kabızlığı önler. Ayrıca, karnabahar C vitamini, K vitamini, folat ve potasyum gibi önemli besin maddeleri açısından da zengindir.

Karnabahar, çeşitli şekillerde tüketilebilir. Zeytinyağlı karnabahar yemeği, karnabahar çorbası, karnabahar graten, karnabahar kızartması ve karnabahar mücveri gibi birçok farklı tarifte kullanılabilir.

Karnabaharın sağlığa faydaları şunlardır:

Sindirim sistemini düzenler.
Kabızlık önler.
C vitamini, K vitamini, folat ve potasyum gibi önemli besin maddeleri içerir.
Kanserden korumaya yardımcı olabilir.
Kolesterol seviyesini düşürmeye yardımcı olabilir.
Kalp sağlığını destekler.
 

  • Taze ve Doğal
  • Güvenli Paketleme
  • Günlük Teslimat
  • Güvenli Alışveriş
Otel, Restoran ve Cafeler İçin Teslimat Hizmetimiz Bulunmaktadır.
Whatsapp