0533 025 75 86
info@mctarim.com.tr
Turkish English Russian عربي Deutsch

Kırmızı Biber

Fiyat Sorunuz

Kırmızı biber, patlıcangiller familyasından Capsicum annuum bitkisinin meyvesidir. **Dünyanın en popüler sebzelerinden biridir ve çok çeşitli şekil, boyut ve acı seviyelerinde gelir. Kırmızı biber, C vitamini, potasyum ve lif açısından zengindir. Kırmızı biber, çiğ, pişmiş veya kurutulmuş olarak tüketilebilir. Çiğ olarak yendiğinde, taze ve sulu bir tada sahiptir. Pişirildiğinde, daha yumuşak ve lezzetli hale gelir. Kurutulduğunda, baharat olarak kullanılır.

Kırmızı biber, çeşitli yemeklerde kullanılır. Salatalar, çorbalar, soslar, güveçler ve ızgara yemeklerinde kullanılır. Ayrıca dolma, turşu ve biber salçası yapımında da kullanılır.

Kırmızı biber, sağlığa faydalı birçok besin içerir. C vitamini açısından zengindir ve bu da bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olur. Potasyum açısından da zengindir ve bu da kan basıncını düzenlemeye yardımcı olur. Lif açısından da zengindir ve bu da sindirimi desteklemeye yardımcı olur.

Kırmızı biber, lezzetli ve sağlıklı bir sebzedir. Çeşitli şekillerde tüketilebilir ve çeşitli yemeklerde kullanılabilir.

Sıcağı ve bol güneşi sever. 50 ye yakın çeşidi yetiştirilmiştir. Baharat türleri kuru topraklarda daha iyi yetişir. Boyu 60 cm ye kadar uzayabilir, kazık köklü, 1 yıllık bir bitkidir. Yapraklarının büyük bölümü geniş mızrak biçimli, az bir bölümü de elips biçimli sivri uçludur. Üstleri yeşil - koyu yeşil, altları ise açık yeşildir. Olgunlaşarak kızarmış Yıllık biber (Capsicum annuum)’in kurutularak toz haline getirilmiş şeklidir. Kendine has çok hafif bir kokusu vardır. Tadı acı ve yakıcıdır.

  • Taze ve Doğal
  • Güvenli Paketleme
  • Günlük Teslimat
  • Güvenli Alışveriş
Otel, Restoran ve Cafeler İçin Teslimat Hizmetimiz Bulunmaktadır.
Whatsapp