0533 025 75 86
info@mctarim.com.tr
Turkish English Russian عربي Deutsch

Mango

Fiyat Sorunuz

Kanseri önler

Araştırmalar, mango meyvesinde antioksidan bileşiklerin kolon, meme, lösemi ve prostat kanserine karşı koruma sağladığı bulunmuştur. Bu bileşikler, kuersetin, isoquercitrin, astragalin, fisetin, gallik asit ve metilgallatın yanı sıra bol enzimleri içerir.

Kolesterolü düşürür

Yüksek lif, pektin ve C vitamini seviyeleri , özellikle düşük yoğunluklu lipoprotein serum kolesterol seviyelerini düşürmeye yardımcı olur.

Cilt temizler

Temiz ve arınmış bir cilt için mango tüketilmesi önerilir. Mango tıkanmış gözenekleri temizlemeye ve sivilceleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Göz sağlığını iyileştirir

Her gün tüketilen bir dilim mango , A vitamininin gerekli günlük değerinin yüzde 25´ini sağlar, bu da iyi görme ve gece körlüğünü ve göz kurumasını önler.

Tüm vücudu alkalize eder

Tartarik asit, malik asit ve meyvede bulunan sitrik asitler, vücudun alkali rezervinin korunmasına yardımcı olur.

Cinsel hayatı canlandırır

Mangolar E vitamini için mükemmel bir kaynaktır. Cinsel yolla ve E vitamini arasındaki mükemmel bir bağlantı bulunur. Her gün bir dilim tüketilen mango özellikle erkeklerde iktidarsızlık problemini önler ve cinsel hayatın canlanmasına yardımcı olur. Aynı zamanda seks hormonlarını düzenleyen mango, cinsel tansiyonu artırmaya yarayan E vitamini sayesinde erkeklerin sperm sayısının artmasını sağlar. Hamile kalmak isteyenlere mango şiddetle tavsiye edilir.

Sindirime yardımcı olur

Mangodaki zengin lif içeriği sindirimi düzenlemeye yardımcı olur. Bu sağlıklı kaliteye sahip mango dâhil olmak üzere birçok meyve bulunmaktadır.
Bağışıklığı güçlendirir.

Mangolardaki C vitamini ve A vitamininin fazla olması bağışıklık sistemini sağlıklı ve güçlü tutmaya yardımcı olur.

Kansızlığı giderir

Mangonun içerisinde yer alan zengin demir içeriği aneminin tedavi edilmesine yardımcı olmaktadır. Düzenli tüketilen mango kırmızı kan hücrelerinin artmasına yardımcı olur.

Hamilelikte faydalı

Mangolar hamilelik sırasında demir gereksinimlerini karşıladıklarından hamile kadınlar için faydalıdır. Doktorlar genellikle hamilelik sırasında demir tabletleri reçete ederler, ancak takviye yerine, sulu mangolarla sağlıklı demir açısından zengin bir diyetin tadını çıkarabilirsiniz.

  • Taze ve Doğal
  • Güvenli Paketleme
  • Günlük Teslimat
  • Güvenli Alışveriş
Otel, Restoran ve Cafeler İçin Teslimat Hizmetimiz Bulunmaktadır.
Whatsapp