Ne Aramıştınız ?

Pembe Japon Turp

Fiyat Sorunuz
paylaş

Japon Turpu, Ülkemizde bulunan siyah veya kırmızı turplarla tam olarak benzerlik gösteren Japon turpu, genellikle Asya ülkelerinde tüketilir. Beyaz renkte olan bu turpun tadı siyah ve kırmızı turpa göre daha az acıdır. Japon turpunun tohumları, genellikle ekim ve şubat ayları arasında önceden sürülmüş ve ticari gübre atılmış arazilere ekilerek yetiştirilir. Ekilecek alanların gübrelenmesi Japon turpunun yetiştiriciliğinde verimi oldukça artırır.

Pembe Japon Turbu, Japon mutfağında yaygın olarak kullanılan bir sebzedir. Beyaz Japon turpuna benzer, ancak daha yumuşak bir dokuya ve daha tatlı bir tada sahiptir. Pembe Japon turpu, salatalarda, çorbalarda, soslarda ve turşularda kullanılabilir. Pembe Japon turpu, C vitamini, lif ve potasyum dahil olmak üzere çeşitli besin maddeleri açısından zengindir. Ayrıca, antioksidanlar açısından da zengindir, bu da kanser ve diğer kronik hastalıklara karşı korumaya yardımcı olabilir.

Pembe Japon turpu, sağlıklı ve lezzetli bir sebzedir. Pişirmeden veya çiğ olarak tüketilebilir. Pişirildiğinde, pembe Japon turpu yumuşak ve sulu bir doku kazanır. Çiğ olarak tüketildiğinde, daha gevrek ve tatlı bir tada sahiptir.

Pembe Japon turpu satın alırken, parlak pembe renkli, sıkı ve sağlam olanları seçin. Turpların saplarının yeşil ve taze olduğundan emin olun. Pembe Japon turpu, buzdolabında yaklaşık 1 hafta saklanabilir.

Whatsapp'dan Sipariş Ver Servis Bölgeleri
Otel, Restoran ve Cafeler İçin Teslimat Hizmetimiz Bulunmaktadır.
  • Güvenli Alışveriş
  • Toptan Alımlarda Biz Teslim Ediyoruz
  • Özel Paketleme
  • Hep Taze
Bize Yazın...
Merhaba,
Sitemizdeki fiyatların tamamı gel al servisleri için geçerlidir. Sipariş için bize yazın.