0533 025 75 86
info@mctarim.com.tr
Turkish English Russian عربي Deutsch

Portakal Lüx

Fiyat Sorunuz

İNCELEMEKTE OLDUĞUNUZ ÜRÜN KAMPANYALI ÜRÜNÜMÜZDÜR. ÜRÜNÜMÜZDEN MAKSİMUM 3 KG SİPARİŞ VEREBİLİR ve MİNİMUM SİPARİŞ TUTARI OLARAK 100 TL OLARAK SİPARİŞLERİNİZİ VEREBİLİRSİNİZ..

İkiçeneklilerin turunçgiller familyasından, anayurdu Hindistan olan, her zaman yeşil kalan bir ağaç (Citrus aurantium) ve bunun toparlak ya da yumurta biçiminde, güzel kokulu meyvesi. Portakal değerli bir meyve ağacı olduğundan, günümüzde bütün sıcak bölgelerde geniş ölçüde yetiştirilmektedir. Boyu 3-4 m. kadar, yaprakları sertçe, üst yüzleri parlak, alt yüzleri tüylü, çiçekleri erdişidir. Meyve kabuğu turuncu renkli, üstü parlak ve pürtüklü, içi sulu, çok çekirdeklidir. Taze olarak yendiği gibi, çeşitli besin maddelerinin yapımında da kullanılır. Islah edilerek çekirdeksiz çeşitleri de yetiştirilmiştir.

Yaprakları ve meyve kabuğu eterik yağ; meyvesi şeker, organik asitler ve C vitamini taşır. Yaprak ve meyve kabuğu ilaç, çiçekleri esans yapımında, ayrıca meyve kabuğundan çıkarılan portakal yağı likör ve şeker yapımında kullanılır. Portakal Türkiye´de çok eskiden beri yetiştirilmektedir. Başlıca portakal bölgelerimiz Hatay, Adana, Mersin yöreleri, Büyük Menderes Vadisi, İzmir ve Rize dolaylarıdır. Buralarda yetiştirilen çeşitlerse yafa, finike ve vaşington tipleridir.

  • Taze ve Doğal
  • Güvenli Paketleme
  • Günlük Teslimat
  • Güvenli Alışveriş
Otel, Restoran ve Cafeler İçin Teslimat Hizmetimiz Bulunmaktadır.
Whatsapp