0533 025 75 86
info@mctarim.com.tr
Turkish English Russian عربي Deutsch

Sarmısak

Fiyat Sorunuz

Sarmısak (Allium sativum), soğan, şalot ve pırasa ile yakın akraba olan bir soğanlı bitkidir. Keskin kokusu ve lezzetli tadı nedeniyle birçok mutfakta yaygın olarak kullanılır. Tarih boyunca insanlık tarafından hem gıda hem de tıbbi amaçlarla kullanılmıştır.

Sarmısak Kullanım Alanları:

Yemeklerde: Sarmısak, birçok yemeğe lezzet katmak için kullanılır. Çiğ veya pişmiş olarak tüketilebilir. Bazı yaygın kullanım alanları şunlardır:

Makarna sosları
Çorbalar
Salatalar
Et ve sebze yemekleri
Soslar
Marine

Tıbbi amaçlarla: Sarmısak, çeşitli sağlık yararları sağladığı düşünülmektedir. Bazı yaygın kullanımlar şunlardır:

Soğuk algınlığı ve grip tedavisi
Kan basıncını düşürmek
Kolesterol seviyelerini düşürmek
Kalp hastalığı riskini azaltmak
Kanser riskini azaltmak
Bağışıklık sistemini güçlendirmek

Sarmısak Besin Değerleri:

Sarmısak, C vitamini, B6 vitamini, potasyum ve manganez gibi birçok vitamin ve mineral bakımından zengindir. Ayrıca allicin adı verilen ve birçok sağlık yararı sağladığı düşünülen bir bileşik içerir.Sarımsak Allium (soğan) ailesindeki bir bitkidir. Soğan, arpacık ve pırasa ile yakından ilgilidir. Bir sarımsak ampulünün her segmentine karanfil denir. Tek bir ampulde yaklaşık 10–20 karanfil vardır, verin veya alın. Sarımsak, dünyanın birçok yerinde yetişir ve güçlü kokusu ve lezzetli tadı nedeniyle yemek pişirmede popüler bir malzemedir. 

Sarımsak tüm dünyada binlerce yıldır kullanılmaktadır. Kayıtlar, Giza piramitleri yaklaşık 5000 yıl önce inşa edildiğinde sarımsağın kullanımda olduğunu gösteriyor. “Batı tıbbının babası” olarak bilinen eski Yunan hekimi Hipokrat´ın (M.Ö. 460-370),çok çeşitli hastalık ve rahatsızlıklar için sarımsak reçete ettiğini yazmıştır.

ADET FİYATI olarak satılan ürün 1 PAKET olarak gönderilmektedir. 1 PAKET SARMISAK ORTALAMA 150 GRAMDIR..

  • Taze ve Doğal
  • Güvenli Paketleme
  • Günlük Teslimat
  • Güvenli Alışveriş
Otel, Restoran ve Cafeler İçin Teslimat Hizmetimiz Bulunmaktadır.
Whatsapp